Neděle, 26 března, 2023
aktualne

Šroubové kompresory: Proč do takového zařízení investovat?

Kompresory představují velmi užitečná zařízení, které najdou své uplatnění hlavně v průmyslových provozech s vysokými nároky na stabilní dodávky stlačeného vzduchu. Oproti klasické koncepci pístového kompresoru má totiž šroubová varianta celou řadu výhod, díky nimž se vyplatí do takového zařízení investovat nemalé množství finančních prostředků. Šroubové kompresory pak nakupujte výhradně ve specializovaném e-shopu.

Speciálně konstruovaný motor

Šroubové kompresory mají hlavní výhodu oproti pístovým kompresorům ve speciálně vyvinutých pohonných jednotkách a tlakových mechanismech. Například varianta olejem mazaného kompresoru disponuje kapalinou chlazeným motorem, který funguje s ohledem na maximální efektivitu při výrobě stlačeného vzduchu. Díky tomu je možné jejich použití nejenom v průmyslových provozech, ale také ve velkých autoservisech. Samozřejmostí je pak využití nejmodernějších konstrukčních inovací.

Regulace tlaku vzduchu

Další obrovskou devízou šroubového kompresoru je možnost regulace otáček pomocí frekvenčního měniče s vektorovým řízením. Díky němu je možné udržovat potřebný výstupní tlak a tím pádem i funkčnost napojených pneumatických nástrojů. Kromě toho můžete přizpůsobovat rychlost otáček rotorů konkrétním podmínkám. Jakmile potřebujete větší objem stlačeného vzduchu, šroubový kompresor je na tento požadavek schopen rychle reagovat.

Jaká je hlučnost kompresoru?

Asi si budete říkat, že šroubové kompresory pro nepřetržitý provoz se potýkají s vysokou hlučností. Nic však není dál od pravdy, protože konstruktéři těchto zařízení se snížení o minimalizaci zvukových projevů. Kvalitní kompresor tak díky odhlučnění dosahuje v hodnotách hlučnosti čísla 72 dB. Pro porovnání se jedná o zvuk odpovídající hlasitosti potlesku v sále nebo zapnuté automatické pračce. Šroubový kompresor tak bez větších problémů může pracovat nepřetržitě i v obydlených zástavbách při stavebních činnostech.

Potřebujete-li obsluhovat velké množství pneumatických nástrojů, pak je šroubový kompresor jednoznačnou volbou. Této investice určitě nebudete litovat.

Další články autora