Neděle, 26 března, 2023
aktualne

Radnice postavila tři nové autobusové zastávky

Město Dolný Kubín osadilo v uplynulých týdnech tři kryté autobusové zastávky. Novy přístřešek pro cestující tak přibyl oproti Základní škole Petra Michala Bohúně a vedle obchodní zóny. Nová zastávka je také před dolnooravskou nemocnicí. Jak informoval primátor Dolního Kubína Ján Prílepok, přístřešek před dolnooravskou nemocnicí vyměnila radnice za řádnou autobusovou zastávku.

„Tento přístřešek byl původně před nemocnicí umístěn jen proto, že město zde nevlastnilo pozemky. Toto se však nyní změnilo, podařilo se nám je vyrovnat se Žilinským samosprávným krajem a mohli jsme tak osadit plnohodnotnou zastávku. Slouží zejména pacientům, ale i zaměstnancům nemocnice,“ doplnil primátor.

Pozemek za chodníkem u zastávky na Matúškově ulici není městsky, radnice musela zvolit přístřešek bez bočních stěn. Kryty mobiliář pro cestující přibyl také v obchodní zóně, na zastávce u obchodního domu. Zde si musela samospráva pozemek pod zastávkou od majitele pronajmout. Samospráva investovala do zastávek 13.100 eur.

Další články autora