Neděle, 26 března, 2023
aktualne

Prodej zavedené firmy – profesionální přístup pro hladký průběh prodeje

Důvodů pro prodej firmy může být celá řada. Ať už se pro prodej rozhodnete z jakéhokoliv důvodu, neváhejte využít pomoci odborníků. Ti vás provedou celým procesem, formalitami i nástrahami prodeje.

Budoucnost firmy

Přestože je firma na prodej, záleží pouze na vás, jaká bude její budoucnost. Ve spolupráci s odborníky je vybírán vhodný zájemce dle vašich kritérií. Prodej zavedené firmy je vždy přizpůsoben vašim představám. Jít může o cenu, kterou za firmu dostanete, či jiné podmínky. Například aby investor neutlumil činnost firmy, nezměnil její vizi a směřování, či aby vaši lidé nepřišli o práci. Prodej aktivních firem vždy zohledňuje vaše představy o pokračování firmy. dle toho je vybrán vhodný zájemce, který bude pokračovat ve vašem byznysu.

Výběr zájemce

Díky spolupráci s profesionály nebudete muset zdlouhavě hledat toho pravého zájemce. Dle vašich priorit budou vybráni potenciální zájemci ze široké databáze. Aktivní firmy na prodej jsou žádané, jistě tak najdete perfektního nového majitele, který se postará o chod vaší firmy. Ve spolupráci je vždy kladen důraz na společné zájmy a nastavení pravidel. Samozřejmostí je vyladění všech konkrétních kroků a detailů, abyste na prodej nebyli sami.

Cena podniku

Když jde o nastavení ceny, kterou podnik má, mnoho lidí váhá. Proto odborníci zajišťují pro aktivní firmy na prodej valuaci, tedy ocenění podniku. Na základě vlastního postupu pro nezávislé ocenění firmy ocení váš podnik. Celý proces vychází ze všech dostupných informací, bohatých zkušeností a náhledu na aktuální stav ekonomické situace u nás i ve světě. Můžete se tak spolehnout, že ocenění podniku kopíruje reálnou cenu, kterou lze na trhu získat.

Proces prodeje firmy ve spolupráci s odborníky pro vás bude mnohem jednodušší. Netrapte se formalitami a detaily, nechte to na profesionálech.

Další články autora