Neděle, 26 března, 2023
aktualne

Srovnání TorGuard VPN proti HMA VPN: V čem je která lepší?

Jaká VPN má lepší parametry: TorGuard VPN, nebo se spíše vyplatí HMA VPN? Obě VPN jsme porovnali z několika hledisek, konečný výsledek je 7,4/10 : 8,2/10.

Naměřená rychlost TorGuard vs HMA VPN, která z nich je vyšší?

U VPN se vyplatí koukat zejména na rychlost, což platí také o TorGuard VPN a HMA VPN.

Průměrná rychlost první jmenované byla 161 Mb/s, druhá testovaná VPN stahovala data průměrnou rychlostí 82 Mb/s. Torguard VPN je o 79 Mb/s rychlejší v porovnání s HMA VPN.

Zjišťovali jsme také upload, u Torguard VPN byl 108 Mb/s. HMA VPN jsme naměřili upload 79 Mb/s, kvůli tomu je o 29 Mb/s pomalejší.

Zjišťovali jsme také průměrnou rychlost odezvy, u první VPN byla 12 ms. Druhé HMA VPN jsme naměřili 11 ms. U rychlosti odezvy je menší hodnota výhodnější, takže Torguard VPN se ukázala být o 1 ms lepší.

Průběžný bodový součet recenze TorGuard VPN proti HMA VPN je zatím 7 /10 – 7/10.

Zadaří se Torguard VPN streamovat Netflix?

Pro odblokování Netflixu je důležitá vysoká rychlost, TorGuard VPN tuto dovednost nedokáže. Pro odblokování většinou stačí spustit VPN a zvolit příslušnou zemi, HMA VPN odemknout Netflix zvládá.

Pokud budete mít VPN, můžete odblokovat videa na YouTube, která jsou v Česku skrytá. HMA VPN tuto funkci zahrnuje. Druhá z porovnávaných VPNek funkci odblokování videí na YouTube má.

Dalšími důležitými funkcemi VPN je multi-hop připojení, ochrana DNS a blokování reklam. Taková TorGuard VPN poskytuje DNS ochranu a HMA VPN zase zahrnuje whitelist (zařazení stránek na bílou listinu).

Skóre v sekci funkce tak je 7 /10 vs. 7/10.

Jak obstojí TorGuard v nabídce počtu zemí a serverů?

Příliš málo serverů může být předzvěstí nízké rychlosti, Torguard VPN má v nabídce 3 000 serverů. V seznamu HMA VPN se uvádí 1 050 serverů. První jmenovaná jich tak nabízí o 1950 víc .

Vyplatí se sledovat také počet zemí, který u HMA VPN činí 218. Druhá z porovnávaných VPN má 47, čili o 171 méně. V tomto měření sil tedy prohrává .

Důležitým ukazatelem je také počet současně připojitelných zařízení, kterých TorGuard dokáže 12. HMA VPN povolí připojit současně 5 zařízení. Úplný přehled vlastností najdete v článku nejlevnější VPN.

Které platformy umí TorGuard VPN a které umí HMA VPN?

Mezi nejdůležitější vlastnosti VPN se řadí nabídka podporovaných zařízení, Torguard VPN zvládne Android, připojí telefony s iOS, druhá VPN služba HMA VPN systém iPhone iOS pokrývá, zařízení s Androidem umí zabezpečit.

Sídlo VPN je důležité s ohledem na vztah legislativy dané země a sdílením informací o uživatelích, TorGuard VPN má původ v USA. Firma provozující druhou službu je registrována ve Velké Británii.

Služba TorGuard nebyla lokalizována v českém jazyce, HMA VPN česky umí.

V souboji platforem dosáhla TorGuard VPN skóre 10/10 a HMA VPN získává 10/10.

Cena v akci TorGuard vs. HMA VPN

HMA VPN lze mít za 59 Kč měsíčně, druhou VPN si můžete objednat již od 96 Kč měsíčně. Výsledná známka za poměr nabízených funkcí a ceny je 3/10 pro první z porovnávaných VPN a 9 /10 pro druhou VPN ze srovnání.

Další články autora