Neděle, 26 března, 2023
aktualne

Repasované brzdové třmeny – ekonomické řešení opravy brzd

Brzdy jsou poškozovány vlhkostí a během zimních měsíců také posypovou solí. Relativně často je proto vyžadována oprava brzdového třmenu. Není nutností investovat do nového brzdového třmenu, namísto toho můžete využít repase.

Brzdový třmen

Součástí opravy vzduchových či kapalinových brzd je také oprava brzdového třmenu. Repasovaný brzdový třmen má srovnatelné vlastnosti s novým třmenem, ať už jde o funkčnost, životnost, či vzhled. V autě tak rozdíl nepoznáte. Repase vás bude stát zhruba pouze třetinu ceny nového třmenu. Můžete tak ušetřit, a přitom brzdy budou opět ve skvělém stavu. Navíc získáte dvouletou záruku na repasovaný třmen brzdový. Pokud by se objevilo zhoršení, servis pro vás třmen překontroluje v rámci záruky.

Repasované brzdové třmeny

Repasované brzdové třmeny jsou snadno dostupné. Mnohdy oprava probíhá výměnným způsobem, kdy za svůj třmen získáte repasovaný kus. Během velmi krátké doby tak opravu můžete mít vyřešenou. Pokud daný brzdič není skladem, bude repasován ten váš. Oprava probíhá většinou ten den, kdy jste ji poptali. U atypických brzdových třmenů se doba repase může prodloužit na dva dny. V každém případě je celý proces rychlý a vy tak bez auta nezůstanete dlouho.

Brzdové třmeny

Repasované brzdové třmeny mají skvělé vlastnosti díky preciznímu postupu repase. Třmen je nejprve rozebrán a je vyňat celý vnitřní agregát. Odlitek brzdiče je poté otryskán od rzi. Následně je připraven na nátěr speciální barvou. Tato barva zvyšuje odolnost odlitku vůči vlivům vnějšího prostředí. Celý vnitřní agregát je vyměněn za nový a tím je repase brzdového třmenu hotová. Repasovat lze brzdové třmeny různých značek, stačí jen zadat poptávku.

Investice do repase brzdového třmenu je výhodnější. Můžete se přitom spolehnout na kvalitu a rychlý proces opravy.

Další články autora